Historia firmy

Witamy na stronie EKOPEX-u

Laboratorium powstało w 1993 r. jako „EKOPEX Przedsiębiorstwo Ochrony Pracy i Środowiska”, w wyniku przekształcenia pracowni ochrony pracy i środowiska CTW Przemysłu Okrętowego w Gdańsku.

W 2009 r. uzyskaliśmy certyfikat akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji potwierdzający nasze kompetencje i stanowiący dowód na to, iż działamy zgodnie z najlepszą praktyką.

Do 2016r. biuro i laboratorium mieściły się w Gdańsku na ul. Czarnieckiego 5a.

Na przełomie maja i czerwca 2016 r. laboratorium przekształciło się w „EKOPEX Laboratorium Badań Środowiskowych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” oraz zmieniło lokalizację.

Obecnie biuro i laboratorium mieści się w Gdyni na ul. Chwaszczyńskiej 194.

Profil działalności

Jesteśmy laboratorium badawczym akredytowanym przez PCA w zakresie pomiarów środowiska pracy i środowiska ogólnego.

Wykonujemy szeroki zakres badań dotyczący środowiska pracy i ogólnego środowiska zewnętrznego. Przeprowadzamy także identyfikację zagrożeń w miejscu pracy oraz dokonujemy oceny ryzyka zawodowego.

Współpracujemy z innymi akredytowanymi laboratoriami badawczymi oraz jednostkami naukowo-badawczymi, dzięki czemu świadczymy kompleksowe usługi o wysokim poziomie wiedzy merytorycznej.

Naszymi klientami są m.in. wyższe uczelnie, stocznie, zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe, odlewnie, firmy transportowe, drukarnie, placówki dydaktyczne, laboratoria chemiczne.

Oferujemy wysoką i profesjonalną jakość usług – jest to zasługa kadry, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży.

Swoje usługi świadczymy na terenie całego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.